Márciusi Lélektér est a művészetterápiás csoportokról

Kormos Balázs János okleveles szociális munkás a Belső Lépés Mentálhigiénés Műhely egyik alapítója, egyéni tanácsadást és művészetterápiás csoportokat tart, előadásában személyes és szakmai tapasztalatait osztotta meg az érdeklődő közönséggel. 

Előadását a művészet, a terápia és a művészetterápia fogalmi meghatározásával kezdte, megosztva saját élményét arról, hogy  miként szippantotta be fiatalként a színház világa, hogyan választott segítő hivatást, és kapcsolta össze a két területet művészetterapeutaként. Kormos Balázs folytatta a művészettárápia megközelítéseivel és típusaival, kitért a módszer sokszínűségére, szerteágazó lehetőségeire, majd célközönségére, melynek konklúziója az volt, hogy bárki számára ajánlja. Beszélt az emberi kapcsolódás fontosságáról, gyógyító erejéről, és arról is, hogyan tud ez a csoportfoglalkozásain megvalósulni. 

Kormos Balázs kitért a Belső Lépés által szervezett, pszichoanalitikusan orientált, feldolgozásközpontú csoportfoglalkozásainak jellemzőire is. Jellemzően felnőtt csoportokat tart önismereti céllal, melyek különböző fókuszú tematikákkal indulnak. A módszereket tekintve komplexen alkalmaz képzőművészet-terápiás, irodalomterápiás, időnként mozgásterápiás és zeneterápiás elemeket is. Szűrés, előzetes kiválasztási folyamat nélkül fogadja a csoporttagokat, és kiscsoportos formában dolgozik, többnyire 6-12 fővel. Alkalmanként workshopokat is tart nagyobb létszámmal.

A művészetterapeuta hozott néhány alkotást, és beszélt pár gyakorlat lényegéről, miként jelenhetnek meg például a rajzokban azok a tudattalan tartalmak, melyekkel dolgozni lehet az önismeret fejlesztése és a lélek gyógyulása érdekében.

Az előadásról készült fotók és videók ITT tekinthetők meg.