Fülszöveg
Bullying. Depresszió. Öngyilkosság.
Minek a remény, ha csak csalódás fogan belőle? Miatta lesz a testem a depresszió keltető verme – gondolja Hajnal, aki egy kórteremben tér magához. Azt hitte, a kísérletét siker koronázza, de a halál helyett az újrakezdés lehetősége kopogtat az ajtaján.
Egy kamaszokról szóló naplóregény nem csak kamaszoknak!
Kiss-Nemes Veronika, családterapeuta, sportpszichológus előszava a kötethez
A depresszió több mint pillanatnyi rosszkedv, több mint átmeneti szomorúság. Mivel ismerem Szilágyi Heléna írói és pszichológusi munkásságát, nagy izgalommal fogtam bele Reménysugár című könyve előolvasásába. Tudtam, hogy csalódás nem fog érni, de rég ragadott magával ennyire egy könyv, rég csalt könnyeket a szemembe egy-egy írott történet. A klinikai szakpszichológus végzettséggel rendelkező írónő betekintést enged a gyakorlati munkába a tini kliens oldaláról. Finom, érzékletes ábrázolással mutatja be Hajnal negatív érzéseit, gondolatait, melyek elvezetnek az öngyilkossági próbálkozásig. A lány felépülése során a magyar társadalomban működő sztereotípiák egész sorával szembesülünk: rengeteg az üres, érzéketlen reakció, az értetlenség a lány környezetében. Hova vezethet a hosszú távú érzelmi magány? Miből ismerhető fel? Hogyan és ki orvosolhatja? Ki vagy mi lehet az utolsó reménysugár?
Ajánlom ezt a könyvet azoknak a kamaszoknak, akik úgy érzik depressziósak, vagy akik úgy tapasztalják barátjuk, barátnőjük depressziós lehet, mivel olvasás során észrevétlenül megismerhetik a betegség összes jellegzetességét, pszichológiai ismereteik bővülnek a könyv végére. Hasznos olvasmány lehet pedagógusoknak, szülőknek megérteni egy depressziós kamasz lelki világát, szenvedését. A jelenlegi iskolapszichológusi munka nehézségeivel és fontosságával is találkozhatunk a regényben.
Előolvasói vélemények
„A könyv a szomorú valóságot mutatja be. Mélyreható, fájdalmas, de el kell olvasni! Meg kell ismerni a Hajnihoz hasonló emberek lelki világát! Lehet, hogy ezzel életet mentünk…” /Szabó Tímea, szabotimi_books/
„Szilágyi Heléna regénye megmutatja a folyamatot, hova vezet az, ha nem figyelünk oda a fiatalabb korosztályra, és hogy létfontosságú feladat az öngyilkossági kísérletek megelőzése… Érdemes elolvasni ezt a könyvet legfőképpen azért, mert nagyon oktató jellegű azoknak, akik számára ismeretlen a bullying vagy a depresszió fogalma.” /Farkas Anita, Lendület Magazin/
A kötet szeptember fog megjelenni a LittleFox Kiadó gondozásában. Előrendelhető az alábbi linken: https://jekkelgabi.hu/termek/remenysugar/
Szervezetünk hírei
Dr. Boros Julianna szociálpolitikus, a PTE egyetemi adjunktusa tartott előadást a Lélektér estek novemberi alkalmán "A szegénység fogságában - Reménytelenség és lehetséges kiutak" címmel.
>>Bodó-Varga Zsófia klinikai szakpszichológus, családterapeuta-jelölt, egyetemi oktató, egykori ügyelőtársunk tartott előadást Testvérek címmel.
>>Október 10-én, a Lelki Egészség Világnapján konferenciát szervez Pécsett a Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány.
>>