Egy amerikai író, párkapcsolati tanácsadó megalkotta elméletét, mely szerint nem mindenki ugyanazon a szeretetnyelven kommunikál. Gary Chapman kidolgozta az öt szeretetnyelvet és videóinak, könyveinek, írásainak segítségével könnyedén megérthetjük és elsajátíthatjuk a koncepcióját.
Fontos, hogy először a saját szeretetnyelvünket határozzuk meg, s csak ezt követően próbáljuk megfejteni a szeretteinkét.
Lássuk az öt szeretetnyelvet!
Miután megtaláltad a szeretetnyelved, érdemes eltöprengeni egy kicsit, mennyi félreértésben volt részed életedben. “A Szerelmem minden áldott nap hozott nekem friss, meleg kiflit joghurttal, ám mégis szakítottam vele. Miért is? Azért, mert nem erre vágytam. A figyelmére vágytam, s arra, hogy ne a telefonját babrálja, hanem velem foglalkozzon.” Ezek fontos felismerések, amelyek megkönnyítik az életünket.
Miért hasznos ismerni a saját nyelvünket?
- Így könnyedén el tudjuk mondani a családunknak, hogy mire vágyunk, hogy mely módon érezzük a leginkább a szeretetet.
- Mi magunk is megkérdezhetjük a szeretteinktől, nekik melyek a legfontosabbak.
- Kevesebb konfliktusban kell részt vennünk.
- Fejleszti az önismeretet.
- Javul az emberismeretünk.
Merj beszélni a szeretetnyelvedről! Szép, szeretetteljes napot!
VB
Forrás: Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv - Egymásra hangolva. Harmat Kiadó, 2015.
Szervezetünk hírei
A Lélektér Ifjúságsegítő Alapítvány önkéntes telefonos segítőket keres pécsi csapatába!
>>Az Ifjúsági Lelki Elsősegély pécsi csapatának fesztiváljáró tagozatával idén is találkozhattatok a Fishing on Orfűn június 26. és 29. között.
>>Légrádi Nóra mentálhigiénés szakember, coach és gyászcsoport-vezető zárta a Lélektér estek 2023/2024-es évadát "Hogyan ne égjünk ki anyaként?" címmel.
>>